Slack, ekibiniz ile tıpkı bir sosyal ağda olduğu gibi iletişim kurmanızı ve bilgi paylaşımı yapmanızı sağlayan bir servistir. Android, iOS, Windows, Mac ve Linux gibi platformlarda kullanılabilen Slack sayesinde her an bilgi akışını takip edebilirsiniz.

Küçük ya da büyük çaplı şirketleri ve proje ekiplerini e-posta trafiği içinde kaybolmaktan kurtarmayı amaçlayan Slack, çok sayıda farklı araçla da entegre olmuş durumda.

Üç ay gibi kısa bir süre içinde önemli sayılabilecek bir kitleye ulaşmayı başaran Slack, şu an günlük aktif kullanıcı sayısı olarak 60, ücretli kullanıcı olarak da 15 bin rakamlarını geçmiş durumda. Şimdiden adını Slack kullanıcıları arasına yazdıran bazı şirketler ise şunlar: BuzzFeed, Heroku, Soundcloud, Rdio, Medium ve bizden bir örnek; Koding.

Ekibin dilediğiniz üyelerini davet ederek oluşturabildiğiniz kanallar, Slack’in temel taşlarından birini oluşturuyor. Söz konusu kanallara, yukarıda sözünü ettiğimiz entegrasyon desteğine sahip olan araçları da dahil edebiliyorsunuz. Slack’in en çok öne çıkan özelliklerinden biriyse rakiplerinden çok daha detaylı ve başarılı oluşuyla dikkat çeken arama özelliği. Diğer yandan Slack üzerinde paylaşılan tüm dosyaları ayrı bir ekrandan görebilmeniz de mümkün.

Web arayüzü haricinde iOS, Android ve Mac için uygulamaları bulunan Slack’i dilerseniz ücretsiz olarak da kullanabilmeniz mümkün. Kullanıcı limiti olmayan ücretsiz hesapta; toplam 5GB alana ve 5 araç entegrasyonuna sahip oluyorsunuz.

Uygulamanın yatırım öncesindeki ilk 3 ay boyunca herhangi bir ücretli pazarlama faaliyetinde bulunmadığı düşünüldüğünde; 42 milyon dolarlık yatırım sonrası Slack’in adından sıkça söz ettirmesi muhtemel gözüküyor.