Konuşmacı/Eğitimcilerimiz

Bilişim Atölyeleri organizasyonlarında yer alan eğitimci ve konuşmacılar
Ahmet Sağlam

Ahmet Sağlam

Kurumsal Finansman Bölüm Yöneticisi

1998 yılında 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans öğrenimini tamamlayan Sağlam, 1997-2008 yılları arasında Uluslararası Taşımacılık ve Dış Ticaret konularında faaliyet gösteren şirketlerde operatörlük ve bölüm yöneticilikleri yaptı. 2009-2013 yıları arasında yabancı ortaklı bir ambalaj şirketinde ülke sorumlusu olarak görev yapan ve 2013 yılında Amerika merkezli bir yatırım holdingi olan UCP Holdings, Inc. bünyesinde Yatırım Bankacılığı Ülke Sorumlusu olan Sağlam 2014 yılında Kurumsal Finansman Bölümü Yöneticisi olarak A.C İstanbul Uluslararası Bağımsız Denetim A.Ş’ye katıldı.

Ali R. Babaoğlan

Ali R. Babaoğlan

Danışman-Yazar

Babaoğlan, yaşamakta olduğumuz dijital dönüşümü en iyi şekilde özümsemiş ve bu alanda farklı çalışmalar yapmış bir mühendis olan Babaoğlan, IBM, SAP, gibi firmalarda görev almış ve Linkedin’in Türkiye Bölge Direktörlüğü görevini yürütmüştür. İngiltere, Almanya, Mısır, İrland gibi ülkelerde konferanslara davetli konuşmacı olarak katılmıştır.

Burak Bakay

Burak Bakay

Dijital Pazarlama Profesyoneli

10 yıl, 60+ marka, 250+ proje, Ülker, Godiva,Euromaster, Holiday INN, Aytaç Et, Golf gibi firmaların dijital pazarlama yönetimini yaptı. Dijital Pazarlama, sosyal medya, kullanıcı etkileşimi, içerik, tasarım, UX, SEO, eCRM, online itibar… konularında çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hürriyet ve Yenibiris.com tarafından düzenlenen reklam yarışmasında 2,4 milyon görüntülenme ile 50.000 TL birincilik ödülü ve en iyi reklam ödülünü aldı. İlgili haber Mynet, Marketing Türkiye gibi mecralarda yayınlandı.

Doç. Dr. Bilgin Metin

Doç. Dr. Bilgin Metin

Öğretim Üyesi

İTÜ Elektronik Haberleşme Müh. Bölümünden mezun olan Metin, aynı dalda Boğaziçi Üniversitesi’nde , yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır.  2007 yıllından beri B.Ü’de Yönetim Bilişim Bölümünde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı ve 2014 yılında doçent olmuştur. Özel sektörde Armada Bilgisayar A.Ş.’de satış öncesi ve satış sonrası destek mühendisliği pozisyonlarında CISCO ürünleri için bilgisayar ağları ve ağ güvenliği projeleri tasarımı-kurulumu konularında çalıştı. Akademik kariyerinin yanı sıra özel sektörde veri haberleşmesi, LAN, WAN ve ağ güvenliği sistemlerinin tasarımı, desteği  ve kurulumu konularında danışman olarak hizmet etti. ISACA Istanbul Akademik ilişkiler direktötü olarak görev yapmaktadır

Av. Ceyda Akaydın

Av. Ceyda Akaydın

Avukat

Halen İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında bayiilik sözleşmeleri konusunda doktora tezi çalışmalarını sürdürmektedir. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan Akaydın, bu görevinden 2008 yılında ayrıldı. Halen İstanbul Barosu’na bağlı olarak Akaydın Hukuk Bürosu’nda serbest avukatlık yapmakta, Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve özel sektöre hukuk eğitimleri vermektedir.

Çağlar Ülküderner

Çağlar Ülküderner

Yönetici Ortak

Çağlar Ülküderner, Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Yüksek lisansını ‘Kablosuz Ağlarda Güvenlik’ üzerine yaptı. Bu esnada linux üzerinde Intel karların sürücülerinde sniffing özelliği kodunu geliştirdi. Bu kod halen dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Yayınlanmış bir çok exploiti bulunan Ülküderner, bilgi güvenliği, linux ve özgür Yazılım üzerine çalışmalarını yönetici ortağı olduğu Profelis Bilişim’de devam eden Ülküderner, Debian Linux geliştiriciliğine de devam etmektedir.

Doruktan Türker

Doruktan Türker

Kurucu

1992 yılında TRT’de başladığı medya kariyerinde çeşitli radyo ve TV kanallarında programlar ve farklı konseptlerdeki teknoloji yayınlarında yöneticilik yaptı. Kariyeri boyunca lokal ve global birçok şirkete danışmanlık veren Doruktan, çok genç yaşlardan itibaren edindiği iş ve yöneticilik tecrübelerini, verdiği farklı başlıklardaki eğitim ve seminerlerde paylaşıyor. Türkiye’nin en tecrübeli teknoloji uzmanlarından ve teknolojinin sosyal etkilerini incelemeye tutkuyla bağlı olan Doruktan, 2011 yılbaşından bu yana bağımsız olarak danışmanlık, eğitmenlik ve konuşmacılık yapıyor.   RNA Değişim Yönetimi bünyesindeki dijital algı yönetimi projelerinde, Teknolojinin ve İnternetin İletişime Etkileri, Kurumsal ve Kişisel Mahremiyet, Dijital Algi Dili & Sosyal Etkileri üzerine danışman, eğitmen ve moderatör olarak yer almaktadır.

Ebba Ossiannilsson - İsveç

Ebba Ossiannilsson - İsveç

Dijital Öğrenme ve Sosyal Ağlarda Teknoloji Eğitimcisi

Dijital Öğrenme ve Sosyal Ağlarda Teknoloji Eğitimcisi

Ekin Ulukök

Ekin Ulukök

Dijital İletişim ve Sosyal Medya Profesyoneli

1981 yılında İzmir’de doğdu ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. AFM Sinemaları (Cinemaximum)’un pazarlama departmanında başladığı profesyonel yaşamına, Teknoloji Holding, TTNET, Balparmak ve BankPozitif‘te pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında mesai yaparak devam etti. Şu an farklı sektörlerde hizmet veren lider markalara, dijital dünyada yön göstermek için Turkcell Global Bilgi‘de çalışmaktadır. İş yaşamına dair tecrübelerini Hardware Plus okurlarıyla paylaşıyor, günlük hayatta yaşayıp gördüklerini ise Fıstıkyeşili‘ne yazıyor.

 

 

Emre Gökşin

Emre Gökşin

Dijital Pazarlama Uzmanı

Botego, Marshall, Bizitek ve Teknodrom gibi teknoloji şirketlerinde çalıştıktan sonra Turkcell’e web danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. 2 yıl süren bu eşsiz tecrübesinden sonra 2012 Nisan ayında eBay Türkiye | Gitti Gidiyor’da internet pazarlama takımına katıldı. İnternet Pazarlama Uzmanı olarak kariyer yolculuğuna devam ediyor.

Ercüment Büyükşener

Ercüment Büyükşener

Sosyal Medya ve Dijital İletişim Danışmanı

2002 yılında PCWORLD Dergisinde Web Designer ve Teknoloji Editörü olarak görev alan Ercüment Büyükşener, 2003 yılında tamamen internet üzerinde konumlandırdığı “Hayal Akademisi” yeni nesil iletişim hizmetleri markasını hayata geçirdi. 2005 yılına kadar sektöründe öncü firmalara dijital projeler hazırladı. 2005 yılında birçok dizüstü bilgisayar markasına da elektronik reklamcılık ve dijital iletişim alanında proje danışmanlığı yapmaya devam etti.SONY markasından bağımsız olarak oluşturduğu Kulüp VAIO Türkiye markasını, 2007 yılında SONY Avrupa’ya kabul ettirerek, projesiyle 21 ülkeye örnek gösterildi. Büyükşener, Sony’deki uluslararası görevi dışında; dijital iletişim alanında PR, Reklam ajanslarına ve markalara kendi şirketi üzerinden “Sosyal Medya ve Dijital İletişim Danışmanlığı” hizmeti vermektedir.

Fahriye Altınay Aksal

Fahriye Altınay Aksal

Öğretim Üyesi

Yakın Doğu Üniversitesi’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak Atatürk Üniversitesi Doçent kadrosunda yer alan Fahriye Altınay, doktora, yüksek lisans ve lisans derecelerinde ders vermektedir. Yüksek Öğretim Kurulu danışmanlığı yürütmekte ve Uzaktan Eğitim Merkezi yönetim kurulu üyesidir. Doç. Dr. Fahriye Altınay, Center of Excellence bağlı Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkez başkanlığında görev almaktadır. SSCI dergi olan Eğitim ve Bilim dergisinde alan editörlüğü yapmaktadır. Yüksek öğretimde kalite ve akreditasyon görevi, editörlük görevi ve on (10) dergide hakem kurul üyesi olan Doç. Dr. Fahriye Altınay’ın, British Educational Research Association, E-learning Association, Association of Educational Communication and Technology, GUIDE, gibi birçok önemli kuruluşta üyelikleri bulunmaktadır.

Halil Öztürkçi

Halil Öztürkçi

ADEO Bİlişim Kurucu

13 yıldır güvenlik alanına Sektöründe lider olan bir çok kuruluşa ve kolluk kuvvetlerine eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiş ve güvenlik projelerinde aktif rol üstlenmiştir.İlgilendiği konulardan bazıları şunlardır; ”Bilgisayar ve Ağlarda Adli Bilişim (Computer and Network Forensic)”, “Zararlı Kod Analizi(Malware Analysis), Network ve Uygulama Sızma Testleri (Network and Application Penetration Tests), IT Altyapılarında Regulasyon ve Uyumluluk Yönetimi (Regulation and Compliance Management for IT Systems). ADEO Bİlişim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kurucularından olan Halil ÖZTÜRKCİ, Microsoft tarafından son 8 yıldır Enterprise Security alanında “En Değerli Profesyonel” (MVP) ünvanına layık görülmüştür.
Işık Aydın Deliorman

Işık Aydın Deliorman

Novida Stratejik Yönetim Sistemleri Kurucu Genel Müdür

Kariyerinin 22 yılını BT (Bilişim Teknolojileri) sektöründe geçirmiştir. HP Türkiye ve Microsoft Türkiye’de Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 25 Nisan 2011’de ‘Yöneticinin Yol Arkadaşı’ misyonuyla Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri’ni kurmuş ve Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir.

J. Ana Donaldson

J. Ana Donaldson

Eğitimci

Prof. Dr. J. Ana Donaldson, Amerika Eğitim İletişim Teknolojileri Geçmiş Dönem Başkanı

Kadri Demir

Kadri Demir

Yönetici Ortak

Kadri Demir, Uludağ Üniversitesinde İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına Andersen Consulting, FIN-PAC Projesinde Analist Programcı / Proje Yöneticisi olarak başlayan Demir, yazılım şirketlerinin yalnız tek konuda faaliyet göstermesi vizyonundan yola çıkarak 1993 yılında Türkiye’nin ilk insan kaynakları yönetim sistemi olan POLDY İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi’ni hayata geçirdi. 2006 yılından bu yana Analiz Danışmanlık Ltd. Şti’nde Kurucu / Yönetici Ortak olarak teknik ekibe proje liderliği yapmaya devam ediyor.

Kazım Sevim

Kazım Sevim

Dijital Pazarlama Uzmanı

Nes Travel’de Seo Uzmanı olarak yurt içi operasyonlarını yürüttü. BonnyFood’da Dijital Pazarlama Uzmanı ve Seo, Sem, Analytics, Afilliate Marketing, Retargeting ve Sosyal Medya hesaplarını yönetti , şirket içi Seo ve Sem eğitimleri verdi.

1,5 senelik BonnyFood tecrübesinin ardından hediye, petshop, sağlık, seyahat ve daha birçok sektördeki e-ticaret firmasına danışmanlık hizmeti vermektedir.

Merve Başcumalı

Merve Başcumalı

Euro Message Pazarlama Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Merva Başcumalı 1992-1996 yıllarında Colgate Palmolive firmasında Marka Müdür olarak çalıştı. 200-2006 yılları arasında KLm hava yollarının Pazarlama İletişimi Müdürlü’ğünü yapan Başcumalı, 2006-2008 yılları arasında ise Ciner Holding’de Satış Müdürlüğü pozisyonunda bulundu. 2008 yılından bu yana da Türkiye’nin en büyük e-mail pazarlama firmalarında Euro Message’da Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmaktadır.

Murat Erdör

Murat Erdör

Euromessage Türkiye Müdürü

16 senelik iş hayatında yerli ve yabancı birçok şirkette çalışan Murat Erdör, satış, pazarlama, müşteri ilişkileri ve iş geliştirme konularındaki deneyimlerini aktarmak için euro-message’a 2016 yılının Mart ayında katılmıştır. Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, ayrıca “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi” üzerine de master yapmıştır. Değişik konularda bir şeyler yazıp kendini ifade etmeyi ve tecrübelerini paylaşmayı seven Murat Erdör web sayfasında farklı konularda paylaşımlarda bulunmaktadır.

Nellie Deutsch – Kanada

Nellie Deutsch – Kanada

Intgrating Technology for Active Lifelong Learning (IT4ALL) kurucusu

Intgrating Technology for Active Lifelong Learning (IT4ALL) kurucusu

Nurhan Demirel

Nurhan Demirel

Ajans Başkanı, “İlişikisi Yok” kitabı yazarı

15 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe iletişim danışmanı olarak hizmeti vermiş  ve farklı platformlar için içerik üretmiştir. TRT 1’de yayınlanan kara mizah programı RADAR’ın, Kanal 1 Televizyonu’nda yayınlanan Bravoo isimli şaka programının senaryo yazarıdır.  LOCARD Global Cyber Security Summit adıyla Türkiye’nin ilk global siber güvenlik konferansını düzenleyen Demirel, “İlişkisi yok” isimli  kitabıyla, sosyal medyanın ilişkileri nasıl etkilediği konusunda araştırmalar yapmıştır. Çocuklar için alternatif teknoloji okulu PlayLab Türkiye’yi Levent Karadağ ile birlikte hayata geçiren Demirel, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve USMED üyesi olarak STK’ların çalışmalarına destek olmaktadır.

Özkan Kaymak

Özkan Kaymak

Satış ve İletişim Stratejileri Danışmanı

Son 10 yıldır Yönetici Danışmanlığı(Koçluğu) yapmakta olup; kolej ve üniversite yıllarında hafif batı müziği dalında kendi ismini taşıyan Gurubuyla yaptığı Sahne, Konser ve Radyo programları ile de tanınmakta ve boş zamanlarında satranç, müzik, astroloji ile ilgilenmeyi ve mask biriktirmekle uğraşmayı sevmektedir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Pınar Gül

Pınar Gül

Hesap Yöneticisi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği okudu. Öğrenciliğinin son yılında Monitera’da Hesap Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Monitera’da yaklaşık 2 yıl çalıştıktan sonra Garanti Ödeme Sistemleri’nde Sosyal Medya Yöneticisi olarak çalıştı. 6 ay süren bu görevinin ardından Monitera’da Hesap Yöneticisi olarak çalışma hayatına devam ediyor.

Pınar Türker

Pınar Türker

İçerik Kurgu Uzmanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun olan Pınar Türker, kısa bir süre mühendis olarak çalıştıktan sonra bir çok medya kuruluşunda editör, yapımcı ve sunucu olarak yer aldı. Çeşitli kurumlara, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim desteği verdi. 2000’lerin başından itibaren mobil teknoloji ve uygulamalar ile eğitim alanlarında çalışmaya başladı. Teknoloji yayınlarında da editörlük yapan Pınar Türker, 2011’den beri HRİKa Çözümler’de bilgi güvenliği farkındalığı ve çeşitli konularda oyun tabanlı eğitim, uzaktan eğitim, oyunlaştırma, eğitim içeriği kurgusu ve oyun senaryosu geliştirme alanlarında çalışmaktadır.

Ramesh Sharma - Hindistan

Ramesh Sharma - Hindistan

Guyana Üniversitesi Eğitim Direktörü

Guyana Üniversitesi Eğitim Direktörü

Rıdvan Özdemir

Rıdvan Özdemir

Dijital İletişim Uzmanı

BYTE, PC World, Shiftdelete gibi teknoloji yayınlarında yazarlık, Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markalarının bulunduğu bir grupta Halkla İlişkiler ve Reklam Yöneticiliği yaptı, bu dönemde markalar için sosyal medya kampanyaları, hard discount marketler ve alışveriş merkezleri için kurumsal kimlik/grafik tasarım ve dijital pazarlama stratejileri geliştirdi, son dönemde de Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisansını “TEKNOLOJİK GELİŞMELER ve HABERCİLİK PARADİGMASININ DEĞİŞİMİ” bitirme projesiyle tamamladı ve İz İletişim’de Dijital İletişim Uzmanı olarak görev yapıyor.

Salih Seçkin Sevinç

Salih Seçkin Sevinç

Sosyal Medya ve Dijital İletişim Danışmanı

İşletme mezunu. “Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya” ve “Her Şeyin Başı Blog” kitabının yazarı. Girişimci. 2002-2003’te New York’ta plastik sanatlar ve pazarlama üzerine araştırmalar yaptı. DHL Express ve sonrasında İstanbul Sanat Evi’nde çalıştı. 2005 yılından bu yana çeşitli e-ticaret projeleri üzerinde pazarlama ve iş geliştirme alan deneyimlerine sahip. Çağdaş resim koleksiyoneri. Dijital pazarlama iletişimi ve sosyal medya eğitmeni. Danışman. Profesyonel konuşmacı. Harbiyiyorum.com yemek sitesinin sahibi ve yazarı. DahaBaşka Dijital Ajansı kurucu ortağı.

Serkan Hacıömeroğlu

Serkan Hacıömeroğlu

Hesap ve Sosyal Medya Yönetimi Md. Yrd

Trabzon doğumludur. Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü Mezunudur. 2000 -2012 yıllarında Aventis,Çam Ecza GROUP , Hey Group firmalarında yöneticilik yapmıştır. Halen Neticaret firmasında Sosyal Medya Müdürlüğü yapmaktadır. 2000 Yılından bu yana Barış Manço Derneği Genel Başkanlık görevini sürdürmektedir. Birçok etkinlik ve konferansta girişimcilik, e-ticaret,sosyal medya ve kültür-sanat alanında konuşma yapmış, 50’nin üzerinde ödül almıştır.

M. Yalçın Parmaksız

M. Yalçın Parmaksız

Webedia Ülke Müdürü

Tetra A.Ş ve Otis, Collezione, A&B İletişim, IBM Türk, Boeing, SunExpress, Global Access/Broadcast Grup, Siberalem.com, idefix.com, evlilikmerkezi.com, itiraf.com gibi firmalara pazarlama yöneticiliği ve danışmanlık yaptı. SEO, Google AdWords, Analytics ve Data Mining konularında çalışmalarda bulundu. Fransız Webedia Grubu’nun Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini sürdürüyor ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Yusuf Andiç

Yusuf Andiç

Ajans Başkanı

2001 yılında Türkiye’nin ilk SEO çalışmaları ve SEO, SEM ve SMM konusunda ulusal ve uluslar arası sertifikalara sahiptir. GELECEĞİMİZ MEDYA firmasını kurarak, Google Rozetli Partner, Facebook Business Partner oldu. Google 3. Çeyrek ödülü alarak, Google’n en çok ciro kazandıran 3. Ajansı unvanını almıştır. Ulaştırma Bakanılığı İnternet Kurulunda da geçmişte görev yapan Andiç, İnternet’in kamusal anlamda gelişmesine  de önemli katkı sağlamıştır.

Zehra Öney

Zehra Öney

Blippar Türkiye Genel Müdürü

2009 yılında kurulan MMA Türkiye’de 3 yıl boyunca Yönetim Kurulu’nda yer aldı. 2011 yılında kendi ajansı 360+ Media İnteractive’i kuran Öney, ajans başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 2012 yılı Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Başkan Yardımcısı, 2013 yılı Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Başkanı, 2014 yılı Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Onursal Başkanıdır. Blippar’ın Türkiye CEO’sudur.