“DİJİTAL PAZARLAMA GÜNLERİ”

7den 70’e herkes sosyal medyada ve insanlar ürün ve hizmet almadan önce intenette araştırma yapıyorlar. “Sosyal Ticaret Dönemi” başladı. Ticari firmalar, İnterneti işe kattıkları oranda pazarda rekabet avantajı elde edecekler ve varlıklarını sürdürebileceklerdir.

Sosyal medya araçlarını etkin kullanarak müşteri adaylarına ulaşma, onlarla sürekli etkileşim halinde olmanın en önemli aracı “Sosyal Medya”dır.Eğitimde sosyal medya araçlarını etkin kullanılması anlatılacaktır. Binlerce markanı dijital pazarlama işlerini yapan konuşmacılar, deneyimlerini katılımcılara aktaracaklardır.

10:00-11:20  –Serkan Hacıömeroğlu , Sosyal Medya ve Hesap Yönetimi Müdür Yardımcısı

Google Los Angeles Ofisi, Amerika (Amerika’dan Skype ile bağlanacaktır.)

 • Google Hesap Yönetiminin ve Google Adwords Yönetiminin İncelikleri

Murat Erdör, Türkiye Müdürü, Euromessage

      E-Posta Pazarlaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • E-Posta pazarlama ile mevcut müşteri iletişimin arttırılması
 • Müşteri analızi ve müşteri odaklı e-posta
 • E-Posta pazarlamada segmentasyon
 • Yeni müşterilere yaşam döngüsü içerisinde nasıl davranılacağı
 • E-Posta pazarlamanın geleceği

11:20-11:40 –Networking ve Kahve/Çay Arası

11:40-12:40 –Ali Rıza Babaoğlan, Teknoloji Danışmanı

 • 2016 yılında Sosyal Medya’nın etkisinin daha da göreceğimiz alanlar ve pazarlamaya olacak etkileri

12:40-13:40 –Öğle Yemeği

13:40-14.30 –Avukat Ceyda Akaydın

Sanal/Online Ortamda İtibar Yönetimi

 • Sanal/online ortamda online itibar yönetim süreci / risk ve kriz planlaması
 • Sanal ortamda /sosyal medyada kriz nasıl oluşur?
 • Sosyal medyada markanız hakkında olumlu, olumsuz, nötr kimler, ne konuşuyor?
 • Kriz planı, kriz anında acil durum planlaması ve yönetimi
 • Online/sanal ortamda itibar yönetimi araçları

14:30-15:15- Pınar Gül, Hesap Yöneticisi, Monitera

      Online Medya Takibi

 • Online medya takibi nedir?
 • Online medya takibin adımları nelerdir?
 • Firmalara ne kazandırır?
 • Dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

15:15-15:30 –Networking ve Kahve/Çay Arası

15:30-16:30 – Av. Ceyda Akaydın, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul  ŞB YK Üyesi    

      Sanal Ortamda Şirket İtibarını Sarsmaya Yönelik Eylemler ve Yaptırımları,  

      Engelleme Yolları

 • Sosyal medyada markanın/şirketin/ürünün karalanması
 • Zincir mailler yolu ile markanın/şirketin/ürünün karalanması
 • Markanın/şirketin/ürünün internet sitesinde karalanması
 • Markanın/şirketin/ürünün sanal ortamda karalanması durumunda alınabilecek tedbirler ve uygulanacak yaptırımları

10:00-11:20- Zehra Öney, Türkiye Genel Müdürü, Blippar

Mobil Pazarlama Trendleri

–          Google Hesap Yönetimindeki İncelikler ve Google Adwords

Levent Karadağ , Dijital ve Bilişim Strateji Uzmanı, Yazar, Öğretim Görevlisi

      Dijital Pazarlama Stratejik ve Taktik Plan Hazırlama

 • Strateji Plan, Taktik Plan, Aktivite Plan, Risk Planı Değerlendirme

11:20-11:40- Networking ve Kahve/Çay Arası

11:40-12:40- Burak Bakay,  Genel Müdür, The Digital Agency

Türkiye, Avrupa ve Dünya Devi Markaların Soyal Medya Yönetimi Yaklaşımları ve En İyi Örnekleri

12:40-14:00- Öğle Yemeği

14:00-15:10- Ekin Ulukök, Dijital İletişim ve Sosyal Medya Birim Yöneticisi, Turkcell Global Bilgi

Facebook, Twitter ve Linkedin’de Marka Bilinirliğini Arttırma’nın Yöntemleri ve Pazarlama

Sosyal ağlar, markaların hedef kitleleriyle düzenli ve açık iletişim kurabilecekleri kanallar. Bu bilinç düzeyine ulaşabilen markalar, sosyal ağları bilinirliklerini güçlendirmek, müşteri sadakatini artırmak, pazarlama hedeflerine ulaşmak için etkin şekilde kullanmanın yöntemlerini keşfetme peşinde koşmalıdırlar.

15:10-15:30- Networking ve Kahve/Çay Arası

15:30-16:30- Yusuf Andiç, Gelecek Medya Ajans Başkanı   

SEO, SEM ve Google/Facebook Reklamcılığı

 • Google’da görünürlük (SEO, SEM)  ipuçları
 • Google reklamlarını daha az bütçeyle daha verimli kullanmanın ipuçları
 • Facebook reklamlarını daha az Bütçeyle daha verimli kullanmanın ipuçları
 levent_Karadag-K  Levent Karadağ2002’den beri  İnternet Pazarlama, Sosyal Medya, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama konusunda organize ettiği seminerlerde 100’den fazla konuşmacı yer almıştır ve 100’den fazla etkinlikte de konuşmacı olarak yer almıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslar arası firmaya internet pazarlaması konusunda eğitim ve danışmanlık vermiştir. İnertnet Pazarlama Başarı Öyküleri, İnternet Girişimciliği Atölyesi ve İnternet Sizi Bekliyor kitaplarını yazmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. TBD İstanbul Şube Başkanlığı yaptı. Halen TBD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir.
 ali Ali Rıza BabaoğlanYaşamakta olduğumuz dijital dönüşümü en iyi şekilde özümsemiş ve bu alanda farklı çalışmalar yapmış bir mühendis olan Babaoğlan; IBM, SAP gibi firmalarda görev almış ve Linkedin’in Türkiye Bölge Direktörlüğü görevini yürütmüştür. İngiltere, Almanya, Mısır, İrlanda gibi ülkelerde konferanslara davetli konuşmacı olarak katılmıştır.
 burak Burak Bakay10 yıl, 60+ marka, 250+ proje, Ülker, Godiva, Euromaster, Holiday INN, Aytaç Et, Golf gibi firmaların dijital pazarlama yönetimini yaptı. Dijital Pazarlama, sosyal medya, kullanıcı etkileşimi, içerik, tasarım, UX, SEO, eCRM, online itibar konularında çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hürriyet ve yenibiris.com tarafından düzenlenen reklam yarışmasında 2,4 milyon görüntülenme ile 50.000 TL birincilik ödülü ve en iyi reklam ödülünü aldı. İlgili haber Mynet, Marketing Türkiye gibi mecralarda yayınlandı. www.burakbakay.com
 ceyda Ceyda Akaydınİstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, TBD İstanbul YK Üyesi, Bilişim Hukuku, İnternet Hukuku konusunda çok sayıda eğitim vermiştir ve Bilişim hukuku, Telif hakları ve Sözleşme Danışmanlığı, Bayilik Hukuku alanında önemli çalışmaları vardır.
 ekin ulukök Ekin UlukökAFM Sinemaları’nın pazarlama departmanında başladığı profesyonel yaşamına Teknoloji Holding, TTNET, Balparmak ve BankPozitif’te pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında mesai yaparak devam etti. Şu an farklı sektörlerde hizmet veren lider markalara, dijital dünyada yön göstermek için Turkcell Global Bilgi’de çalışmaktadır.
 emre gökşin Emre GökşinKariyerine üniversite yıllarında Turkcell’e web danışmanlığı hizmeti vererek başladı. 2012 yılından beri GittiGidiyor | eBay Türkiye’ de Dijital Pazarlama Departmanında görevine devam ediyor.
 yalcın M.Yalçın ParmaksızTetra A.Ş ve Otis, Collezione, A&B İletişim, IBM Türk, Boeing, SunExpress, Global Access/Broadcast Grup, Siberalem.com, idefix.com, evlilikmerkezi.com, itiraf.com gibi firmalara pazarlama yöneticiliği ve danışmanlık yaptı. SEO, Google AdWords, Analytics ve Data Mining konularında çalışmalarda bulundu. Fransız Webedia Grubu’nun Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini sürdürüyor ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.
 mstfa rıdvan  M.Rıdvan ÖzdemirBYTE, PC World, Shiftdelete gibi teknoloji yayınlarında yazarlık, Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markalarının bulunduğu bir grupta Halkla İlişkiler ve Reklam Yöneticiliği yaptı, bu dönemde markalar için sosyal medya kampanyaları, hard discount marketler ve alışveriş merkezleri için kurumsal kimlik/grafik tasarım ve dijital pazarlama stratejileri geliştirdi. İz İletişim’de “Dijital İletişim Uzmanı” olarak çalışıyor.
 mrt Murat Erdör16 senelik iş hayatında yerli ve yabancı birçok şirkette çalışan Murat Erdör, satış, pazarlama, müşteri ilişkileri ve iş geliştirme konularındaki deneyimlerini aktarmak için euro-message’a 2016 yılının Mart ayında katılmıştır. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, ayrıca “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi” üzerine de master yapmıştır. Erdör, Değişik konularda bir şeyler yazıp tecrübelerini www.muraterdor.com sayfasında paylaşmaktadır.
 nurhn Nurhan DemirelDemirel, profesyonel iş yaşamında bugün  İletişim Uzmanı, Sosyal Medya Uzmanı ve Eğitmen  ünvanlarına sahiptir. Demirel’in; Turkcell Blog, Media Markt’ın teknoloji bloğu Media Trend, Kadinmag.net, Uçuş Noktası, PCKoloji ve İstanbul Klas dergilerinde düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır. Demirel, “İlişkisi yok” isimli ilk kitabıyla, sosyal medyanın ilişkileri nasıl etkilediği konusunda araştırmalar yapmıştır. www.nurhandemirel.com
 pnrgl Pınar GülİTÜ’de İşletme Mühendisliği okudu. Öğrenciliğinin son yılında Monitera’da Hesap Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Monitera’da yaklaşık 2 yıl çalıştıktan sonra Garanti Ödeme Sistemleri’nde Sosyal Medya Yöneticisi olarak çalıştı. 6 ay süren bu görevinin ardından Monitera’da Hesap Yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 srkn Serkan Hacıömeroğlu2000-2012 yıllarında Aventis, Çam Ecza Group, Hey Group firmalarında Yöneticilik yapmıştır. Neticaret Firması’nda Sosyal Medya Müdürlüğü yapmıştır. 2000 yılından bu yana Barış Manço Derneği Genel Başkanlık görevini sürdürmektedir. Birçok etkinlik ve konferansta; girişimcilik, e-ticaret, sosyal medya ve kültür-sanat alanında konuşma yapmış, 50’nin üzerinde ödül almıştır. Google Los Angelas ofisinde Hesap ve Sosyal Medya Yönetimi Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.
 Yusuf Yusuf Andiç2001 yılında Türkiye’nin ilk SEO çalışmaları ve SEO, SEM ve SMM konusunda ulusal ve uluslar arası sertifikalara sahiptir. GELECEĞİMİZ MEDYA firmasını kurarak, Google Rozetli Partner, Facebook Business Partner oldu. Google 3. Çeyrek ödülü alarak, Google’n en çok ciro kazandıran 3. Ajansı ünvanını almıştır. Ulaştırma Bakanılığı İnternet Kurulunda da geçmişte görev yapan Andiç, İnternet’in kamusal anlamda gelişmesine  de önemli katkı sağlamıştır.
 Adsız1 Zehra Öney, @zehrao2009 yılında kurulan MMA Türkiye’de 3 yıl boyunca Yönetim Kurulu’nda yer aldı. 2011 yılında kendi ajansı 360+ Media Interactive’i kuran Öney, Ajans Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 2012 yılı Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Başkan Yardımcısı, 2013 yılı Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Başkanı, 2014 yılı Türkiye Mobil Pazarlma Derneği Onursal Başkanı’dır. Blippar’ın Türkiye CEO’sudur.

Geleneksel pazarlama deneyimi olanlar, online pazarlama kananallarında strateji geiliştirme ve pazarlama faaliyetleri sürdürmek isteyenler. Online kanallarda pazarlama, tanıtım ve satış faaliyetleri yapanlar, dijital pazarlamayı 360 derece öğrenecekler, konuşmacıların yaşanmış deneyimlerini kendi faaliyetlerinde kullanma imkanı bulacaklardır.  Sosyal medya, reklam, tanıtım, PR, kriz yönetimi,Google’da ön sıralarda çıkma, sosyal medya ve website içeriği hazırlayanlar, konuşmacıların geniş yelpazede sundukları örnekleri kendi çalışmalarında uygulama fırsatları elde etmek isteyenler. Online ortamlarda ürün ve hizmet pazarlamak isteyenler. Dijital pazarlama konusunda kariyer yapmak isteyenler.

 

 • Pazarlama ve Satış Profesyonelleri (Yöneticileri, Uzmanları, Çalışanları)
 • Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Profesyonelleri (Yöneticileri, Uzmanları, Çalışanları)
 • Mobil Pazarlama Alanında Profesyonelleri
 • Halkla İlişikiler, PR, Tanıtım Profesyonelleri (Yöneticileri, Uzmanları, Çalışanları)
 • Online Ortamlarda Reklam Hazırlayanlar
 • Medya Planlama Profesyonelleri (Yöneticileri, Uzmanları, Çalışanları)
 • Ürün ve Marka Tanıtım Profesyonelleri (Yöneticileri, Uzmanları, Çalışanları)
 • Müşteri İlişkileri Profesyonelleri (Yöneticileri, Uzmanları, Çalışanları)
 • Kendi İşinin Patronu ve Kendi İşini Kurmak İsteyenler

Katılım Bedeli: 2 Günlük Katılım Bedeli 450 TL +KDV/katılımcı, Günlük Katılım 250+KDV TL/Katılımcı

Grup indirimi: 3-6 kişilik gruplara %10, 6’dan fazla kişilik gruplara %15 indirim uygulanacaktır. Lisans öğrencilerine %20 indirim vardır.

Katılımcılara BÜYEM ve Bilişim Atölyeleri katılım belgesi verilecektir.

Kayıt: Katılım kayıt için, Eğitimden 2 gün öncesi akşamına kadar, LCV verilmesi ve belirtilecek hesaba ödemenin yapılarak, dekontun paylaşılması gerekmektedir.

Günlük Katılım:  Seminer, modüler konulardan oluştuğu için kişiler günlük katılım halinde de belirli ölçüde bilgi edinip, beceri kazanabilecekler, o günkü konuşmacıların deneyimlerinden faydalanabileceklerdir.  Günlük katılım ücreti =250 TL+KDV

Katılım Ücretine Dahil Olanlar: Seminer notları (konuşmacıların izin verdikleri dokümanlar), seminer arasındaki ikramlar. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Merkezi ve Bilişim Atölyeleri imzalı “Katılım Belgesi”. Öğlen yemeği ücrete dahil değildir. Öğlen yemeği, Üniversite kampüsü cafe ve restoranlarında yenilebileceği gibi civarda restoranlarda da yenilebilir.

Daha detaylı bilgi için : bilgi@bilisimatolyeleri.com a e-posta atılabilirsiniz veya 0212 442 07 75 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Günleri “Öğrenilmiş Dersler” temasıyla 30 Nisan Cumartesi, 7 Mayıs Cumartesi ve 14 Mayıs Cumartesi günleri, Boğaziçi Üniversitesi Kampüslerinde olacaktır. Boğaziçi Üniversitesinin kampüsleri Bebek tarafında üç adet kampüste oluşmaktadır. Kampüsler birbirlerine yürüyüş mesafesi uzaklığındadır.

Kampüslere ulaşım metro ile olduğu gibi otobüslerle yapılabilmektedir. Kampüslerde otopark bulunmaktadır. Otoparkların yoğunluğuna göre arabayla gelinebilir.

Metro ile ulaşım: Metro ile Levent istasyonuna gelinerek, oradan Boğaziçi Üniversitesi yönüne giden metroya binilerek 2 durak sonunda inilerek, metrodan yürüyüş mesafesindedir.

Metrobüsle Ulaşım, Zincirlikuyu’ndan metroya binilebilir veya Zincirlikuyu’dan otobüsle ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüsle ulaşım, Kabataş’tan, Mecidiyeköy’den veya Zincirlikuyu’ndan otobüsle ulaşım yapılmaktadır.

Kendi aracıyla gelenler, Zincirlikuyu’ndan Etiler, yönüne saparak, kolayca ulaşabileceklerdir.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, Kuzey Kampüsü’ndedir.

BÜYEM | Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi 34342 – Bebek – İstanbul
Tel; (212) 257 31 27 / (212) 359 54 00 dahili 7260 Faks; (212) 257 24 80 buyem@boun.edu.tr

BİLİŞİM ATÖLYELERİ

Uygulamaya dayalı olarak, yazılım, görsel tasarım, bilgi güvenliği, dijital      pazarlama, e-ticaret, BT yönetişim, bilişimde kariyer, yetişkinlerin bilişim becerilerini geliştirme eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda eğitim konularına paralel olarak işler üretmekte ve bilişim sektörüne “Dış Kaynak” olarak insan kaynağı sağlamaktadır.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ

BÜYEM eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile bir taraftan ülkenin yetişmiş insan gücüne katkıda bulunan, diğer taraftan piyasanın ihtiyacı olan nitelikli iş gücü yetiştirebilen bir kurum olmayı ve “yaşam boyu eğitim” kavramını topluma benimsetmeyi hedeflemektedir.

Konuşmacıların Şimdiye Kadar Hizmet Verdikleri Ve Çalıştıkları Markalar:

 

360+ Media Interactive, A&B İletişim IBM Türk, AFM Sinemaları, Artgale.com, Aventis Pharma, Avrupa Birliği ve Amerika İlişkileri, Balparmak, BankPozitif, Barış Manço Rock Derneği, Bilgi Üniversitesi, Bilişim Atölyeleri, Blippar, BLM Bilisim Teknolojileri, Boeing, BRAVOO, BYTE, PC World, Collezione, Crescenturk Tekstil A.Ş, Çam Ecza Group, Çukurova Generator, Dönence Production, EBİ A.Ş, EF International Language Centers Study Abroad, Emarsys, Euromessage, evlilikmerkezi.com, Fıstıkyeşili, Futuristler Derneği, Garanti Payment Systems, GeMedia, GittiGidiyor | eBay Türkiye, Gittigidiyor.com, Global Access/Broadcast Grup, Google Los Angeles Ofisi, Hardware Plus, Hey Travel Trends, IBM, Innova, Intermod Textile, idefix.com, İnteraktif Yazılım Warnerblade, İstanbul Academy, İstanbul Barosu Bilişim Merkezi, İstanbul Barosu, İstanbul Ticaret Odası Bilişim İhtisas Komitesi, İstanbul Ticaret Odası e-Ticaret İhtisas Komitesi, itiraf.com, İz İletişim, KANAL 1, Linkedin, Microsoft, MMA Türkiye, Mobile Marketing Assocation, Mobilera A.Ş, Mobilera BV, Monitera, Neticaret, Otis, Outeractive Medya, RADAR, Samsung, SAP, Shiftdelete, Siberalem.com, Sinema Aktüel, Sintel, SunExpress, Teknoloji Holding, Tetra A.Ş, TRT, TTNET, Tunalar Holding, Turkcell Global Bilgi, Turkcell, Tübitak, Türkiye Bilişim Derneği İnternet Kurulu Alan Adları, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Türkiye Mobil Pazarlama Derneği, Vodofane, Webedia Grubu, Yatırım Finansman Securities, Yenibiris.com, Yıldız Holding, Ülker