Wunderlist; tüm platformlarda çalışabilen, (henüz Windows Phone’da yok) not alma ve iş planlama uygulamasıdır.

Yapılacaklar listesi oluşturma, alışveriş listesi oluşturma ve ekipçe takip edebileceğiniz bir iş listesi oluşturabilmenize imkan tanıyan bir uygulamadır.

Wunderlist’i ücretsiz olarak kullanırken bir sorun ya da kısıtlama ile karşılaşmayacaksınız. Özellikle de kişisel kullanım için ücretsiz versiyonu sizi tatmin edecektir. Ek olarak iş kullanımlarında iş paylaşımları ve birkaç özelliği için (arka plan değiştirme gibi) pro hesap almanızı istiyor.

Birden çok platformda kullanabilme imkanı büyük bir avantaj sağlıyor.  Uygulama sayesinde mobil cihazınızda yaptığınız bir listeye aynı zamanda masaüstü bilgisayarınızdan da ulaşabilirsiniz. Fikir basit bir yapılacaklar listesi olsa da, bunu güzel ve kolay arayüzde sunuyor olması yoğun bir kullanımda basitliği beraberinde getirerek avantaja çeviriyor.

Genel özelliklerine baktığımızda bu platformlar için ücretsiz olması büyük bir avantaj sağlıyor. Wunderlist tüm datayı bulutta sakladığı için cihazınıza rahatlıkla format atabilirsiniz. Kurulan cihazda herhangi bir data saklamıyor.

Tüm içerikleri bulut üzerine anında senkron ederek, diğer cihazlardan erişimi sağlıyor. Her iş için ayrı bir liste yapabiliyorsunuz. Mesela aile, iş, eğlence gibi kategorilere ayırmanız mümkün.

Chrome tarayıcı için de bir eklenti geliştirilmiş. Gmail içerisinde herhangi bir e-postanızı tek bir tıklama ile Wunderlist iş listenize gönderebiliyorsunuz.

Arayüzünde Türkçe dil desteği mevcut ve sesli olarak Türkçe notlar alabilirsiniz!