Artık bilgi çağında yaşıyoruz ve her gün yüzlerce yeni şey öğreniyoruz. Bunların bir kısmı anında aklımızdan uçup giderken bir kısmını da bir yerlere not etmeye çalışıyoruz; ajandamıza cep telefonlarımıza, küçük not defterlerimize ya da peçeteye bile J

Eminim hepimizde bu notların neredeyse tamamına yakın bir kısmını kaybediyoruz. Bu not kaybımıza son vermek için 24 Haziran 2014’te bir uygulama geliştirildi: ”Evernote”

evernote 2

evernote-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu uygulama ile artık hiçbir notunuz kaybolmuyor ve notlarınıza her yerden ulaşabiliyorsunuz. Not almanız gereken önemli bilgileri, okuduğunuz kitapta çok beğendiğiniz bir bölümü, sosyal medyada paylaşılan herhangi bir bilgi, evde biriktirmek zorunda kaldığınız faturalarınızı bile Evernote sizin için saklıyor. Daha sayamadığım birçok güzel özelliği var. Evernote sizin ikinci beyniniz oluyor da diyebiliriz. Bu kadar özelliği olmasına karşın ücretsiz sunulan bir özellik -ücretli versiyonları da mevcut  tabii ki, depolama alanınız ve sakladığınız bilgiler artıyor-

 

evernote-4

evernote-5

 

 

 

 

 

 

 

Uygulamanın ne kadar fazla sevildiğini anlamak için kullanım sayısını bilmemiz yetiyor. Dünya da 100 milyonun üstünde kullanıcısı var ve bizde bu ülkeler arasındayız, sayımızda 1 milyonu aşmış durumda.

Unutmadan ekleyelim Evernote ‘un seveceğiniz bir özelliği daha var, çektiğiniz fotoğrafların üzerine yazılar yazabiliyor, çizimler yapabiliyorsunuz.

evernote-6

Kısaca Evernote ile;

Her gün yazın: Evernote, modern yazı için tasarlanmıştır. Proje planlarından toplantı notlarına kadar yazdığınız her şey gittiğiniz her yerde sizinledir.

Birlikte Çalışın: İş arkadaşlarınız aynı odaya veya dünyanın öbür ucunda da olsa Evernote bilgi paylaşımını ve proje işbirliğini daha kolay ve etkin hale getirir.

Araştırmalarınızı Toplayın: Web Clipper ile makale kaydedin ve Evernote ile ekran görüntüsü alarak projelerinizin tüm fiziksel ve dijital ayrıntılarını tek bir yerde toplayın.

Her Şeyi Hızlıca Bulun: Evernote’un güçlü aramasıyla belgeleri, metinleri ve görüntüleri ışık hızında arayın. Her zaman, her yerde ve tüm cihazlarda.

Fikirlerinizi Paylaşın: Sunum modu fikir paylaşımı için daha rahat bir yol sağlayarak toplantılara anlam katar, slaytlarla uğraşmadan fikir alabilirsiniz.

Senkronize olun: Evernote ile tüm notlarınıza, web kırpmalarınıza, dosyalarınıza ve görüntülerinize kullandığınız her aygıt ve bilgisayardan ulaşabilirsiniz.

Hazırlayan: Ayfer Öztürk, Bilişim Elçisi