EĞİTİM YÖNTEMİ:

Konu anlatımı, tartışma, grup çalışması, videolar, örnek vaka değerlendirmeleri, örnek uygulamalar.

Tarih: 25-26 Nisan 2017

Yer: The Green Park Bostancı Otel

 

Sahne korkusu, ölüm korkusundan sonra en büyük korkulardan biridir. Bu korkuyu yenmek aslında bazı formüller ile o kadar da zor değil. Bu eğitimde bu formülleri öğrenerek, etkileyici ve interaktif sunumlar yapabileceksiniz.
SAHNE SİZİN…
• Sahnede tanışma
• İyi ve kötü sunumlar nelerdir?
• Sunum yapmaktan neden korkarız?
• Bu korkuları yenmenin formülleri
• Dinleyiciyi tanımanın önemi
• İnsanların ne zaman dinlemediğini bilmek
• Dinleyicinin dikkatini canlı tutmak
• Konuşmayı hazırlamak
• Sunum sırasında ses kullanımı, göz teması, beden dili vb. sahne performansını arttırıcı tekniklerin doğru kullanımı
• Sahne de siz nasılsınız?
• Görsel Öğelerin Kullanımı
• Sunum Türüne Göre Görsel Öğelerin Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar
• Sözel Öğeleri Destekleyecek Tutarlı Görsellerin Seçilmesinde Dikkat Edilecek Hususlar
• Resim, Video, Grafik Öğelerinin Etkin Kullanımı
• Sunuma Güç Katan Powerpoint İpuçları
• Sunuma Güç Katan Excel Grafikleri

• SUNUM ÖRNEKLERİ
a. Pazarlama Sunumu
b. Satış Sunumu
c. Proje Sunumu
d. Kurum Mevcut Durum Analizi Sunumu

Pınar KONYA, B. Anadolu Lisesini bitirdikten sonra ‘Bilkent Üniversitesi’nde “İngiliz Dili ve Edebiyatı” eğitimi gördü.

Meslek hayatına Bureau Veritas’ ta İnsan kaynakları, Etik ve Kalite Yönetim Temsilciliği yaparak başlayan KONYA, ISO 9001 Kalite yönetim sistemi Baş Denetçisi olarak da farklı sektörlerden birçok firmaya baş denetçilik yapmıştır. İlk Türkak akreditasyonlarında Bureau Veritas’ta Yönetim Temsilcisi olarak başarı ile yer almıştır. Daha sonra Türk Loydu, TBWA, Alberk QA Technıc ve TÜV RHEINLAND’ da üst düzey yöneticilik yaptı ve birçok farklı konuda eğitim verdi.

Pınar KONYA, AKADEMİPİA firmasını kurarak; danışmanlık yaparken, Liderlik, İnsan Kaynakları, Bireysel gelişim, Etik ve Yönetim Sistemleri konularında çeşitli eğitimler tasarlamakta ve vermektedir.

Üniversite eğitiminin yanı sıra 2 yıl deneme sahnesi ve 1 yıl da Şahika Tekand’ dan tiyatro eğitimi almış ve farklı oyunlarda sahne almıştır.

Aksesuar ve takı tasarımı yapmakta ve birçok farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

Eğitim ve danışmanlık verdiği firmalardan bazıları:
Aksa, Otokar, Pirelli, Kordsa, Tekfen Holding, TAYSAD, Eskişehir Sanayi Odası, FARBA, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Bilişim Derneği, Terraco, Nitto Denko, Federal Moğul, Legrand, Lotus Jeans, Alman Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odası, Pınar Süt, İzmir İş Kadınları Derneği, Borusan, , TOSB, Home Sweet Home, Türkiye Sermaye Piyasaları, İzmir Çiğli Belediyesi, Metro, İTKİB, Ditaş, Kanca, Enplast, Ravago, Şık Makas/ Cross Jeans, OXXO, Afa fermuar, Mahle Filtre, Hexagon Studio, Sisan Sanayi, Ermetal, Eva Gayrimeankul Değerleme, İzmir Türk Koleji, Lufian, Saide Tekstil, Esvit, Busel Makina, Bollhoff Cıvata, Homend, Syngenta, BFF Kozmetik, Silvan Sanayi, Ekinoks Yatçılık, İzoform, Jokey Plastik, Erciyes Demir, Flokcan Tekstil, Schweizer Eso Özmaya, Omega Kalıp, Medicabil Hastanesi, Ünsped, Böhler, Repkon, Promat, Schattdecor, IMOS, Family Grup, Nil’s Mobilya, Molti Divani, Modis Sofa, Uhde Mobilya, Adana ÜSAM, Yağmur Mobilya, Teknopanel, NesTeknik, Sunsay Mühendislik, Beyaz Kağıt, Ur-sa Plastik, Tavas Yem Sanayi, Karalgazı kapı, Mazlum Mangtay, İleri Grup, Arı Susam, Chemetal, Jantsa, Pimsa Adler

Levent KARADAĞ, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden 1988’de mezun oldu. 1986 -1990 arasında başta Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi başta olmak üzere birçok özel eğitim kurumunda ‘bilgisayar programlama’ dersleri verdi. Türkiye’nin önde gelen firmalarında Sistem Analisti, Takım Lideri, Proje Yöneticisi, Bilgi Sistemleri Yöneticisi, İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticiliği, Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Karadağ, çok sayıda Üniversitenin “Sektör Danışma Kurulu Üyeliği”nde yer almış. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’de yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir.
Dört yıl TBD (Türkiye Bilişim Derneği) İstanbul Şube II. Başkanlığı yapan Karadağ 2013’den beri TBD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir.

Karadağ, İstanbul Bilişim Kongresi, Yazılım Kongreleri, Bilişim Kurultayları, Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Seminerleri, Kamu Bilişimciler Platformu, Akıllı Şehirler, Ulusal Yönetim Bilişim Zirveleri, Future Learnıng, Engelsiz Bilişim Sempozyumları gibi çok sayıda organizasyonun düzenlenmesinde aktif yer almıştır. Yazılım Projeleri Yönetimi, İş Analiz, Takım Çalışması, Sosyal Medya, Sunum Teknikleri, İletişim Teknikleri, Liderlik vb gibi konularda yüzden fazla eğitim vermiştir.

Yayınlanmış kitapları; Uygulamalı BASIC Programlama Dili (1990, 60 bin baskı- Türkçe yayınlanan ilk 5 kitap arasında yer almaktadır.), Ev Kadınlarının İnternet El Kitabı (10 bin baskı), İnternet Pazarlama ve Başarı Öyküleri (2009, 2000 Baskı), Ailenin İnternet Klavuzu (2011, 150 bin baskı), E-Ticaret ve İnternet Girişimciliği Atölyesi (2011, 2012, 7.000 Baskı).

Koç Grubu, Sabancı Grubu, Eczacıbaşı Grubu, AXA OYAK, KOÇ ALLIANZ, STAR MEDYA, EVYAP SABUN, TURKMEN HOLDING, HITIT SERAMIK, OYAK RENAULT, PEUGOET, NARIN TEKSTİL, TURKMEN Holding, IGDAŞ, GENEL SIGORTA, IHLAS HAYAT SIGORTA, İSTİKBAL MOBİLYA, BOYNER, YILDIZ HOLDİNG, TURKCELL gibi çok sayıda kurumun projelerinde çeşitli görevlerde yer almıştır.